שיפוצים כלליים

שיפוצים כלליים אולי נשמע כתהליך פשוט וקל, אבל הוא יכול להיות מורכב כמו כל תהליך שיפוץ אחר ואלה הם חמשת הכללים שיעזרו לכם לחסוך כסף וכאב ראש.

שיפוצים כלליים – 5 כללים שצריך להקפיד עליהם

בין אם אתם רוצים לשפץ את הדירה שלכם או את בניין המגורים שלכם, הבחירה היא בין שיפוץ קוסמטי, שיפוץ חלקי או שיפוץ כולל ומלא.

השיפוץ הקוסמטי והשיפוץ החלקי הם סוגי השיפוצים הזולים יותר שנועדו לשפר את מראה הבניין או הדירה באופן מלא או חלקי.

השיפוץ המלא הוא השיפוץ היקר יותר והוא כולל תיקון ליקויים ותיקונים אסתטיים.  

  1. שיפוצים כלליים – הקפידו על קבלת ההיתרים הדרושים

כאשר אתם בוחרים לבצע שיפוץ קוסמטי או חלקי, אין לרוב צורך בהוצאת היתרי בנייה.

לעומת זאת, בשיפוץ כולל נדרשים היתרים כאשר נעשה שינוי בחזית הבניין, כמו הוספת מרפסת או כאשר אתם פותחים חלון נוסף בדירה בקיר משותף של הבניין.

גם שינוי בשטח הדירה כמו הפיכת דירה אחת לשתיים דורש היתרים ולכן, התייעצו עם אנשי מקצוע מראש כדי למנוע סיבוכים מיותרים בהמשך.

  • שיפוצים כלליים – הקפידו על הכנת כתב כמויות

כתב הכמויות צריך להיות מפורט ולכלול את כל העבודות הדרושות לצורך השיפוצים, את החומרים הדרושים ואת כמות החומרים, כולל צבע, תאורה, נקודות חשמל, ניקיון לאחר העבודה, ריסוס ועוד.  

כתב הכמויות עוזר לכם לתמחר את עלויות השיפוץ ולמנוע חריגות מהתקציב, לקבל הצעות מחיר מדוייקות מקבלני השיפוצים ולהשוות ביניהן בקלות.

  • שיפוצים כלליים – הקפידו על פשטות התהליך

כאשר מבצעים שיפוצים כלליים בדירה או בבניין, החלק הקשה ביותר הוא בחירה של אנשי המקצוע השונים והתיאום ביניהם.

על מנת לעזור לכם לפשט את התהליך, מומלץ לשכור חברה קבלנית שמעסיקה תחתיה את כל אנשי המקצוע הדרושים או קבלן שיפוצים כללי שמכיר אנשי מקצוע בכל תחום ויכול לגייס אותם על סמך היכרות קודמת וניסיון מקצועי.

  • שיפוצים כלליים – הקפידו על בחירה נכונה של הקבלן

לפני שאתם ניגשים לקרוא המלצות, וודאו באתר של משרד הבינוי והשיכון שהקבלן רשום בפנקס הקבלנים, מה שמבטיח לכם שיש לו את ההסמכות וההכשרות הדרושות ושהוא בעל ניסיון של חמש שנים לפחות במקצוע.

עכשיו אתם יכולים לבצע סקר שוק, ללכת לראות פרויקטים שנעשו בעבר ולקבל המלצות מלקוחות קודמים לגבי רמת השירות ואיכות החומרים והעבודה.

  • שיפוצים כלליים – הקפידו על בדק בית

לפני שאתם שולחים את הקבלן לדרכו אחרי קבלת התשלום הסופי, מומלץ להזמין חברת בדק בית שתבצע בדיקה של השיפוצים במלואם.

תפקיד החברה או המהנדס מטעמה הוא לאתר ליקויי בנייה וליקויים אחרים בשיפוץ, כולל שימוש בחומרים לא איכותיים או ליקויים בעבודה.

אמנם מדובר בהשקעה של עוד כמה אלפי שקלים, אבל היא שווה את שלוות הנפש שלכם.

השארת תגובה