התקנות מעקות עם קבלנים רשומים

המעקה איליו אנו כה רגילים בזמן עלייה וירידה במדרגות, נחשב אחד מאמצעי הבטיחות החשובים ביותר בזמן תהליכי בנייה או בעת שיפוצים, בעוד שהאלמנט זה חייב להיות מותקן בשיא המקצועיות והבטיחות.

כיום ישנן מגוון עיצובי מעקות המתאימים לסוגים שונים של מבנים, פרטיים או ציבורים. לכן בבניית כל מבנה או בביצוע שיפוץ של כל מרחב – יש לשים לב כי אתם מבצעים את ההתקנה בצורה בטוחה.

התקנת מעקות רק עם קבלן רשום

אחת הדרכים לנטר פעילות בעת הבנייה ושיפוצים, נוגעת לשכירת קבלן רשום לשם התקנת מעקות, או ביצוע כל פעולה אחרת במבנה. 'קבלן רשום' משמעותו איש מקצוע מיומן ומנוסה שרשום בפנקס הקבלנים: מה שמעיד על כך שיש לו 5 שנות ניסיון בתחום בו הוא עוסק.

נוסף לכך, קבלן רשום הוא כזה שלא הוגשו נגדו תביעות בשנים האחרונות וכי יש בבעלותו את כלל התעודות המסמיכות אותו לעסוק במקצוע.

התקנת מעקות עם קבלן רשום

בכל הנוגע להגדרה של קבלן רשום, כיום שלל בעלי מקצוע כמו מסגרים, אינסטלטורים, חשמלאים וגם מתקני מעקות הלוא הם 'מסגרים' – יכולים להפוך לקבלנים רשומים וזאת במידה והם יעמדו בכל התנאים שהזכרנו קודם.

קבלנים אלה יעמדו גם בתנאים של משרד הבינוי והשיכון המנהל את הרישום בפנקס הקבלנים המסווג את הקבלנים על פי היקף העבודה שהם יכולה לבצע.

בחירת מסגר שהוא גם קבלן רשום תקנה לכם:

בטחון בעת ההתקנה – מעקות חייבים להיות בטוחים ומותקנים על פי כלל תווי התקן וההנחיות של משרד הגהות והבטיחות הישראלי.

התאמה – בחרו קבלן להתקנת מעקות שיודע לתכנן ולבנות את המעקה כך שהוא יתאים לתכניות בנייה ולשאר אלמנטים שישנם במקום.

הרמוניה בעיצוב  – חשוב לבחור מסגר שיודע גם להתקין מעקות בכל מבנה וגם לבצע התאמה של עיצוב האלמנט לסגנון העיצוב שחולש על המבנה.

יעילות – שימו לב כי המסגר או קבלן המעקות עובד בצורה יעילה, תוך סנכרון עם שאר בעלי המקצוע המשפצים את המבנה ותיאום זמנים נכון. סנכרון של בעלי מקצוע חשוב מאד לעמידה בזמנים ולחסכון בעלויות.

ביצוע בדק בית בזמן בנייה ושיפוצים

כדי להיות על הצד הבטוח ביותר בכל הנוגע להתקנת מעקות במבנה שעובר בנייה או שיפוץ – יש לבחור מפקח בנייה שינהל את התהליך, כמו גם חברת בנייה מקצועית שתוכל לספק לכם את כלל השירותים תוך ביצוע בדק בית בזמן בנייה.

באמצעות השירות תוכלו להיות בטוחים כי התקנת המעקה בוצעה בצורה בטוחה ונכונה, כמו גם שבאמצעות התקנת מעקות רק עם קבלן רשום, תוכלו לצמצם את הסיכוי לתקלות או לתאונות, ומכך לחיות, לעבוד ולשהות במבנה בטוח, מעוצב, יפה ותקין.

השארת תגובה